Приєднуйся до нас:

  

YouTube

YouTube

YouTube

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПІДГОТОВЧЕ ВІДДІЛЕННЯ

КРИВОРІЗЬКОГО ФАХОВОГО МЕДИЧНОГО КОЛЕДЖУ

(зі змінами згідно Наказу МОН України № 364 від 20.04.2022 року)

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.  Положення про підготовче відділення Криворізького фахового медичного коледжу» є локальним правовим актом коледжу, який регламентує діяльність підготовчого відділення у відповідності до нормативно-правових актів України, що регулюють питання функціонування, розвитку і фінансування системи вищої освіти, організації і надання платних послуг державними закладами освіти; нормативно-правових актів України в галузі освіти, науки, охорони здоров’я, фінансів та економіки; локальних нормативно-правових актів коледжу: Закону України “Про освіту”, Закону України “Про вищу освіту”, Закону України “Про фахову передвищу освіту”, наказів і інструктивних документів Міністерства освіти і науки України, Статуту Криворізького фахового медичного коледжу, Положення про організацію навчальної роботи у КЗ «Криворізький фаховий медичний коледж» ДОР», відповідних рішень педагогічних та адміністративних рад, наказів директора коледжу, Постановою Кабінету Міністрів України № 796 від 28.08.2010 р. «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності».

1.2. Впровадження освітньої діяльності у сфері фахової передвищої освіти щодо підготовки до вступу громадян України у заклади освіти України обумовлено ліцензією , виданою відповідно до рішення акредитаційної комісії.

1.3. Підготовче відділення організовано з метою підвищення рівня підготовки абітурієнтів, що вступають до медичного коледжу та до інших закладів освіти медичного та фармацевтичного профілів.

1.4. Підготовче відділення є структурним госпрозрахунковим підрозділом Криворізького фахового медичного коледжу і не має статусу юридичної особи.

1.5. На підготовчому відділенні здійснюється підготовка слухачів з числа випускників усіх типів ЗНЗ, ПТНЗ, ВНЗ та осіб, що навчаються у 9-11 класах.

1.6. Навчання на підготовчому відділенні проводиться за вечірньою формою на шестимісячних та трьохмісячних підготовчих курсах та за денною формою навчання – на тритижневих курсах.

1.7. Підготовче відділення функціонує, спираючись на матеріально-технічну та навчально-методичну базу коледжу.

1.8. Підготовче відділення співпрацює з іншими навчальними  закладами.

1.9. На підготовчому відділенні проводиться профорієнтаційна робота.

2. УМОВИ ПРИЙОМУ СЛУХАЧІВ

 2.1. Прийом слухачів на підготовче відділення здійснюється відповідно до «Умов прийому слухачів на підготовчі відділення при закладах освіти України».

2.2. На підготовче відділення приймаються громадяни України.

2.3. Підготовка слухачів підготовчого відділення здійснюється на умовах договорів за рахунок фізичних осіб.

2.4. Пільги при вступі на підготовче відділення мають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа, діти-інваліди, особи з інвалідністю І та ІІ груп, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю.

2.5. Кількість місць, виділених для зарахування осіб пільгових категорій не повинна перевищувати 10 % від загальної кількості слухачів, зарахованих на підготовче відділення.

2.6. Комплектація груп відбувається виходячи з кількості поданих заяв. Наповнюваність груп повинна бути не менше 25 осіб.

2.7. Слухачі підготовчого відділення для зарахування подають:

  • заяву на ім’я директора Криворізького медичного коледжу;
  • копію свідоцтва про народження або паспорта;
  • копію атестату про повну загальну середню освіту (база 11 класів);
  • копію свідоцтва про базову загальну середню освіту або копію табеля за останній рік навчання (база 9 класів);
  • копію квитанцію (копію) про оплату навчання.

 3. РЕЖИМ РОБОТИ ПІДГОТОВЧОГО ВІДДІЛЕННЯ

 3.1. Робота з підготовки до вступу може здійснюватися з терміном навчання

-           6 місяців (два дні на тиждень),

-           3 місяці (три дні на тиждень),

-           3 тижні ( п’ять днів на тиждень).

3.2. Робота підготовчого відділення з терміном навчання організується за графіком:

-           прийом заяв – за місяць до початку занять;

-           зарахування слухачів закінчується у день початку занять.

3.3. Навчання слухачів підготовчого відділення проводиться з предметів:

  • біологія (база 9 класів) для спеціальностей 223 «Медсестринство», 224 "Технології діагностики і лікування";
  • біологія (база 11 класів) для спеціальності 223 «Медсестринство»;
  • хімія (база 9 класів) для спеціальності 226 «Фармація»;
  • хімія (база 11 класів) для спеціальності 226 «Фармація»;
  • українська мова (база 9 класів) для спеціальностей 223 "Медсестринство", 224 "Технології діагностики і лікування", 226 "Фармація";
  • українська мова (база 11 класів) – для спеціальностей 223 "Медсестринство", 226 "Фармація".

3.4. Протягом освітнього процесу здійснюється контроль навчальних досягнень слухачів з предметів, що вивчаються на курсах, шляхом змішаного навчання очно і дистанційно, на створеній у закладі навчальній платформі та  шляхом використання допоміжних сервісів. Контроль навчальних досягнень спрямовано на встановлення рівня знань слухачів підготовчого відділення та визначення напрямків і способів їх подальшої корекції. Навчання на підготовчих курсах закінчується виставленням підсумкових оцінок на основі незалежного підсумкового тестування.

3.5. На період навчання слухачам підготовчого відділення може надаватись гуртожиток.

3.6.Слухачі підготовчого відділення повинні дотримуватись Правил внутрішнього розпорядку, Положень академічної доброчесності та статутних вимог КЗ «Криворізький фаховий медичний коледж» ДОР».

 4.     ПОРЯДОК НАРАХУВАННЯ ДОДАТКОВИХ БАЛІВ

4.1 Відповідно до Порядку прийому на навчання до закладів фахової  передвищої освіти в 2022 році, затвердженого Наказом МОН України 20.04.2022 р. № 364, зі з змінами, затвердженими наказом МОН України  від 02.05.2022 року № 400 (Розділ VII, п. 4) додаткові бали при вступі до Криворізького фахового медичного коледжу нараховуються слухачам підготовчих курсів, які відвідували заняття та успішно склали підсумковий контроль – від 0 до 10 балів.

4.2 Підсумковий контроль з двох предметів проводиться у формі тестування у ліцензійній програмі Колоквіум-Web у дистанційному режимі: української мови та біології або української мови та хімії. Зміст контролю відповідає Програмам загальноосвітніх навчальних закладів з предметів українська мова , біологія та хімія, рівень стандарт.

4.3 Результати тестування видаються у вигляді відсотку вірних відповідей, демонструються слухачу в режимі реального часу без затримок одразу по закінченні тестування. Відсоток вірних відповідей відображає якість підготовки слухача з відповідних предметів.

4.4 Успішним закінчення підготовчих курсів вважається тоді, коли слухач пройшов підсумковий контроль виключно з обох предметів. В разі, коли результати підсумкового контролю відсутні, тобто слухач не проходив тестування або пройшов його тільки з одного предмету, додатковий бал вважається рівним 1 (один).

4.5.Документом, що засвідчує кількість додаткових балів при вступі є довідка, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові слухача, перелік вивчених предметів, термін навчання, додатковий бал.

Розрахунок додаткових балів:

ДБ = (%П1+%П2) / 2

де ДБ – додатковий бал

%П1 – відсоток вірних відповідей з першого предмету

%П2 – відсоток вірних відповідей з другого предмету

4.6. Відомості з результатами підсумкового тестування із вказанням предмету та відсотком вірних відповідей, підписані викладачем та розрахунки додаткових балів зберігаються в приймальній комісії та у завідувача підготовчим відділенням не менше одного року.

 5. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОБОТИ ПІДГОТОВЧОГО ВІДДІЛЕННЯ

 5.1. Для забезпечення роботи підготовчого відділення директор Криворізького фахового медичного коледжу призначає:

-         завідувача підготовчим відділенням з числа викладацького складу коледжу;

-         викладачів окремих предметів (українська мова, біологія, хімія),

-         методиста;

-         бухгалтера;

-         секретаря підготовчого відділення

-         технічний персонал (гардеробника, прибиральника службових приміщень).

5.2. Розподіл функціональних обов’язків:

Завідувач підготовчим відділенням:

-     організовує роботу з прийому заяв слухачів;

-     контролює комплектацію груп, відвідування занять слухачами, робочий час працівників відділення та своєчасне заповнення журналів навчальних занять викладачами;

-   визначає режим роботи підготовчого відділення (розклад, час навчання);

-   забезпечує функціонування всіх підрозділів;

-   заповнює табель для нарахування заробітної платні.

Викладачі несуть персональну відповідальність:

–       за складання навчально–методичних матеріалів з предметів, що викладаються на підготовчому відділенні (робочих навчальних планів, коротких тематичних планів, методичних розробок занять матеріалів контролю рівня знань);

–       своєчасне заповнення журналів навчальних занять;

–       використовують різноманітні форми і методи навчання;

–       створюють умови, які сприяють  розвитку інтересу до отримання знань.

Методист коледжу здійснює навчально-методичну допомогу працюючим викладачам у формі інструктивно–методичних нарад та індивідуальних консультацій.

Секретар підготовчого відділення працює з документацією (прийом заяв і документів).

Бухгалтер на підставі табеля згідно діючих нормативів розраховує заробітну платню працівників підготовчого відділення.

Технічний персонал (гардеробник та прибиральник службових приміщень) створюють необхідні санітарно-гігієнічні умови для слухачів підготовчого відділення.

5.3. Заступник директора з навчальної роботи:

-     контролює ведення журналів навчальних занять;

-     складання та дотримання графіку навчального процесу та розкладу занять

-     затверджує навчально-методичні матеріали з хімії, біології, української мови.

5.4. Голови методичних комісій хіміко-біологічних та філологічних дисциплін коледжу:

-         контролюють створення навчально-методичних матеріалів з хімії, біології, української мови;

-         забезпечують створення робочих навчальних програм, за якими працюють викладачі підготовчого відділення, у відповідності до Державного стандарту базової і повної загальної (профільної) середньої освіти України та чинних навчальних програм загальноосвітніх навчальних закладів.