Приєднуйся до нас:

  

YouTube

 

 Циклова комісія фізичного виховання

 

  

 Фізичним вихованням майбутніх медиків у Криворізькому медичному коледжі займаються 8 викладачів – справжніх фахівців своєї справи. Циклова комісія фізичного виховання - це не просто колектив викладачів, це один злагоджений організм, команда.

Головна мета викладачів циклу фізичного виховання: мотивувати молодь дбайливо ставитися до здоров’я, розвивати життєві навички, спрямовані на здоровий спосіб життя та розвиток професіоналізму майбутнього медика.

Проблема циклової  комісії фізичного виховання:

«Формування   здоров’єзбережувальної    компетенції  студентів в процесі   викладання   фізичного    виховання    шляхом    впровадження     фізично – оздоровчих технологій  навчання». Методична робота спрямована на пошуки ефективних методів та прийомів навчання та оздоровлення студентів, підняття іміджу коледжу.  

 

 

Важливою умовою ефективного функціонування системи фізичного виховання в коледжі є раціональне використання, вдосконалення і розвиток матеріально – технічної бази.

Спортивна база коледжу сучасна і різноманітна. Цикл фізичного виховання забезпечений трьома спортивними залами (гімнастичний, тренажерний та ігровий). Гімнастичний зал має набір фітнес - гантелей, фітболів, гімнастичних матів та карематів, аудіо – відео апаратуру.


Ігровий зал споряджений тенісними столами, гімнастичними стінками, турніками, баскетбольними, волейбольними м’ячами із розрахунку на кожного студента.

А зал атлетичної гімнастики має не тільки  блочні силові тренажери для різних груп м’язів, штанги , розбірні гантелі, а й велику кількість кардіотренажерів (бігові доріжки, орбітреки, вело – тренажери, степи), що дають змогу контролювати фізичне навантаження та показники функціонального стану організму.

 

 

Самоосвіта і постійний пошук нових практичних, теоретичних та креативних матеріалів є головними підходами до проведення навчальних занять та секційних тренувань.

Особлива увага приділяється проведенню індивідуальної роботи зі студентами, залученню їх до участі в спортивних секціях коледжу: баскетболу, волейболу, настільного тенісу, фітнес – аеробіки, атлетичної гімнастики, гирьового спорту.

Секційні  заняття з фітнесу -  це перш за все яскравість  та емоційність. Якщо викладач живе та надихає нові ідеї та прагне йти вперед, то студенти обов’язково підуть за ним.

 

На секційних заняттях з атлетичної гімнастики  студенти мають змогу виховувати в собі найкращі спортивні якості. А от хлопці мають багатий досвід з гирьового спорту. Вони не тільки приймають участь у змаганнях,  але і готують показові виступи з силового жонглювання.

 

Навчальна діяльність має бути різноманітною, оскільки одноманітна інформація і способи дій викликають нудьгу. Але в нашому коледжі просто не має коли нудьгувати. Такими видами, як баскетбол та волейбол захоплюються майже 40% студентів.

На базі коледжу постійно проходять змагання згідно календаря спартакіади коледжу з різних видів спорту.

Збірні команди коледжу з різних видів спорту приймають активну участь у змаганнях різних рівнів та посідають призові місця. Збірні команди мають свою форму. Хочеться відмітити, що з 17 команд навчальних закладів I – II рівня акредитації нашого міста, команди Криворізького медичного коледжу входять до п’ятірки  лідерів.

Фізичне виховання в коледжі здійснюється у формах, які взаємопов’язані, доповнюють одна одну та являють собою єдиний процес фізичного виховання студентів. Це навчальні заняття, тренувальні заняття в спортивних секціях, спортивні та фізкультурно – оздоровчі заходи. Спортивно – масова і оздоровча робота в коледжі проводиться на рівні сучасних вимог.

З виховною та оздоровчою  метою в коледжі традиційно проводяться спортивні свята:

День Фізкультурника

День Здоров’я

Малі Олімпійські Ігри


Козацькі забави

 

Всесвітній День здоров’я

 

Зліт туристичної молоді

Формуючи ціннісні орієнтири студентів у контексті збереження та зміцнення здоров’я, викладачі циклової комісії фізичного виховання постійно самовдосконалюються, підвищують рівень фахової майстерності та відповідально відноситься до набуття нових знань. Базовим елементом удосконалення та підвищення професійної підготовленості  викладачів є опрацювання статей  з науково – методичного журналу «Фізичне виховання в школах України». З метою удосконалення практичного досвіду викладачі постійно приймають участь у  науково – практичних конференціях, відвідують відкриті заняття. Викладачами розроблене методичне забезпечення з усіх видів спорту, передбачених навчальною програмою,  підготовлені методичні рекомендації, навчально - методичні посібники, дидактичні матеріали, наочні засоби навчання з легкої атлетики, баскетболу, волейболу, туризму, атлетичної гімнастики, акробатики, плавання.

З часів заснування Криворізького медичного коледжу циклова комісія фізичного виховання є невід’ємною частиною навчально – виховного процесу.