Циклова комісія іноземних мов
Освітній процес на цикловій комісії іноземних мов забезпечують викладачі, які мають високу професійну компетентність, а саме: 1 кандидат наук, викладачі з кваліфікаційною категорією «спеціаліст вищої категорії» (40%), «спеціаліст першої категорії»(60%).
Голова циклової комісії – Чепурна О.В., кандидат філологічних наук, тема дисертації «Дискурс дитини у прозі українських письменників-шістдесятників (Гр. Тютюнник, В. Близнець, Є. Гуцало)», 2009 рік, автор 33 наукових, науково-популярних статей. Переможниця Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників технікумів та коледжів «Педагогічний Оскар – 2018» у номінації «Інноваційна діяльність циклової комісії» з темою роботи «Керування процесом професійного зростання викладача на цикловій комісії іноземних мов в ракурсі сучасного освітнього менеджменту», учасниця Всеукраїнського конкурсу «Педагогічний ОСКАР - 2022» у номінації«Інновації у створенні й упровадженні сучасних методик, форм, прийомів викладання, навчально-методичного забезпечення освітнього процесу», вид роботи: Сучасний електронний навчально-методичний посібник («Робочий зошит для організації та контролю самостійної роботи студентів з дисципліни «Англійська мова за професійним спрямуванням»).
Циклова комісія іноземних мов працює над проблемою:
"Діяльнісно – особистісно-розвиваюча технологія навчання як засіб формування професійної іншомовної компетенції студентів-медиків"
Актуальність проблеми зумовлена євроінтеграційними пориваннями українського суспільства, інтенсифікацією інформаційних процесів, удосконаленням засобів комунікації, що потребує подолання комунікативних бар'єрів, якими залишаються іноземні мови. Сучасний етап розвитку спонукає студентів − медиків оволодівати іноземною мовою як засобом комунікації для вирішення проблем професійного та соціального характеру.
Мовна підготовка фахівців забезпечується потужною матеріально-технічною базою:циклова комісія оснащена аудіо- та відеотехнікою, мультимедійною апаратурою, що дозволяє впроваджувати цифрові та інноваційні інтерактивні технології у освітній процес. Викладачі застосовують кооперативні, імітаційні методи навчання, підкастинг, «веб-квест»,метод коучингових груп та інші.
На цикловій комісіїстворено банк навчально-методичної документації, що включає не тільки матеріали практичних занять, але й комплекси щодо організації і контролю самостійної роботи, а також банк тестів з діагностики знань здобувачів освіти.
Кожного року проводиться тематичні тижні циклової комісії,під час яких здобувачі освіти удосконалюють навички з професійної іноземної мовної комунікації.
Викладачі ефективно займаються науково-методичною діяльністю, підвищують свій професійний рівень шляхом самоосвіти (платформи Prometheus, студія онлайн-освіти EdEra, ТОВ "На Урок", ТОВ «Всеосвіта», платформа професійного розвитку «Веб-освіта», Міністерство цифрової трансформації України з МОН України, НМЦ вищої та фахової передвищої освіти).Теми підвищення кваліфікації різноманітні: «Онлайн-сервіси для вчителів», «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти», «Англійська STEM (наука, техніка, інженерія та математика)», «Академічна доброчесність», «Освітні інструменти критичного мислення» та інші.
За останні 5 років цикловою комісією було створено та надруковано більше ніж 30 навчально-методичних посібників, зошитів для аудиторної та самостійної роботи студентів медичних спеціальностей:
1.Чепурна О.В.:
- навчальний посібник для практичних занять з англ. мови за професійним спрямуванням для студентів спеціальності СС IVк.
- навчально-методичний посібник для практичних занять з англійської мови за професійним спрямуванням для студентів ІІІ курсу спеціальності «Лабораторна діагностика». – 2017р. 37с.
- методичні матеріали з навчання реферування та анотування англійською мовою професійно орієнтованих текстів медичних спеціальностей (для практичних занять) – 2017 р. – 37с.
- навчальний посібник для практичних занять для студентів ІV курсу спеціальності Медсестринство освітня програма «Сестринська справа» з дисципліни «Англійська мова за професійним спрямуванням». – 2017р. – 90с.
- програма навчальної дисципліни «Англійська мова» зі спеціальності 223 Медсестринство освітня програма «Сестринська справа» (бакалаврат).
- програма навчальної дисципліни «Ділова англійська мова» зі спеціальності 223 Медсестринство освітня програма «Сестринська справа» (бакалаврат).
- робочий зошит для самостійної роботи з дисципліни«Англійська мова» зі спеціальності 223 Медсестринство освітня програма «Сестринська справа» (бакалаврат).
- робочий зошит для самостійної роботи з дисципліни «Англійська мова за професійним спрямуванням» зі спеціальності 223 Медсестринство освітня програма «Медико-профілактична справа» ІІІ, IV, V, VI семестри.
- робочий зошит для самостійної роботи з дисципліни «Англійська мова за професійним спрямуванням» зі спеціальності 223 Медсестринство освітня програма «Акушерська справа» ІІІ, IV, V, VI семестри.
2. Мікушина І.В.:
-Англо-український розмовник професійної лексики для студентів спеціальностей СС и ЛС ІІ-ІІІ курси.
- Збірник анотацій до лікарських препаратів для студентів спеціальності «Фармація» ІІІ к.
-Навчально-методичний посібник для організації практичних занять з дисципліни «Англійська мова за професійним спрямуванням» для студентів ІІІ курсу спеціальності «Лабораторна діагностика».
-Збірник обов’язків медичної сестри різних структурних підрозділів ЦПМСД з дисципліни «Англійська мова за професійним спрямуванням» для студентів ІV курсу спеціальності «Сестринська справа» частина 1.
-Методичні рекомендації з підготовки до практичних занять з дисципліни «Англійська мова за професійним спрямуванням» для студентів ІІІ курсу спеціальності «Сестринська справа».
-Зошити для самостійних робіт: робочий зошит для самостійних робіт з дисципліни «Англійська мова за професійним спрямуванням» для студентів ІІ курсу (база 9 класів) спеціальності «Фармація»; робочий зошит для самостійних робіт з дисципліни «Англійська мова за професійним спрямуванням» для студентів ІІ курсу (база 11 класів)3 семестр спеціальності «Фармація»; робочий зошит для самостійних робіт з дисципліни «Англійська мова за професійним спрямуванням» для студентів ІІ курсу (база 11 класів) 4 семестр спеціальності «Фармація».
3. Тьорнер Н.О.
зошити для самостійних робіт: сестринська справа (вечірня форма) 2 курс, німецька мова за професійним спрямуванням; фармація (заочна форма навчання) німецька мова за професійним навчанням.Лікувальна справа (база 9 класів, 4 курс) німецька мова за професійним навчанням; сестринська справа (база 9 класів, 4 курс) німецька мова за професійним спрямуванням; лікувальна справа (база 11 класів 2 курс) англійська мова за професійним спрямуванням; лікувальна справа (база 11 класів 3 курс) англійська мова за професійним спрямуванням; лікувальна справа (база 11 класів 4 курс) англійська справа за професійним спрямуванням; фармація (заочна форма) Англійська мова за професійним спрямуванням; лікувальна справа (база 9 класів 3,4 курси) Англійська мова за професійним спрямуванням.
4. Моренко В.М.:
- робочий зошит для організації аудиторної роботи студентів І курсу всіх спеціальностей предмету“ Англійська мова ” І семестр (для студентів денного відділення). – 2019 р. – 19с.;
- зошит для організації аудиторної роботи студентів І курсу всіх спеціальностей предмету “ Англійська мова ” ІІ семестр (для студентів денного відділення). – 2019 р. –32 с.;
- робочий зошит для організації аудиторної роботи студентів IІ курсу всіх спеціальностей предмету “ Англійська мова ” ІІІ семестр(для студентів денного відділення).– 2019 р. –13 с.
На базі циклової комісії працює Обласне методичне об'єднання викладачівіноземних мов за професійним спрямуванням закладів фахової медичної освіти Дніпропетровської області, метою якого є удосконалення рівня професійної компетентності викладачів іноземної мови та іноземної мови за професійним спрямуванням вищих медичних закладів освіти Дніпропетровської області.
Викладачі циклової комісії беруть активну участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, друкують наукові та методичні статті у фахових журналах:
Тьорнер Н.О.Blenden-learning: методики англійської мови змішаного навчання у закладах фахової передвищої освіти // Всеукраїнська науково-практична конференція з Міжнародною участю «Інновації медичної освіти: Перспективи, виклики та можливості», 21 січня 2022 року, Запоріжжя
Моренко В.М. Нові можливості інноваційних технологій навчання на заняттях з англійської мови за професійних спрямуванням дистанційно // Всеукраїнська науково-практична конференція з Міжнародною участю «Інновації медичної освіти: Перспективи, виклики та можливості», 21 січня 2022 року, Запоріжжя
Чепурна О.В. Розвиток іншомовної компетентності студентів-медиків шляхом використання електронних посібників // Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Міжнародна проектна діяльність як складова розвитку професійної майстерності спеціалістів медсестринства», 16 грудня 2021, м. Ломжа, Польща
Моренко В.М.Цифрові ресурси підвищення кваліфікації викладачів англійської мови // Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми сучасної освіти та освітні традиції, перевірені часом», 9 листопада 2021, м. Полтава
Моренко В.М. Цифрові технології навчання як ефективний інструмент онлайн та офлайн навчання англійської мови та англійської мови за професійним спрямуванням // ВСП «Маріупольський фаховий коледж ДВНЗ «ПДТУ», Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми сучасної освіти: реалії та перспективи-2021», 13-14 травня, 2021, Маріуполь
Тьорнер Н.О.Використання SCREENCASTв освітньому процесі закладів освіти // Міжнародна науково-практична конференція. «Донецький юридичний інститут МВС України: освітні традиції, перевірені часом», 28 квітня 2021, м. Маріуполь
Чепурна О.В. Діджиталізація освітнього простору в процесі викладання англійської мови за професійним спрямуванням студентам медичних спеціальностей // IІ Всеукраїнська науково - практична конференція «Фахова передвища і професійна освіта: теорія, методика, практика», 14 квітня 2021, м. Київ
Чепурна О.В. Реалізація міждисциплінарної інтеграції під час складання анотацій на заняттях з англійської мови за професійним спрямуванням // Навчально-методичний журнал «Фахова передвища освіта», №2, 2020
Тьорнер Н.О.Organization Fundamentals for preventing corruption in local self-government bodies // Collective monograph «Professional competencies and education innovations in the knowledge economy», 2020, Bulgaria
Тьорнер Н.О. Використання скрайбінгу у процесі викладання у закладах вищої освіти // V Всеукраїнська наукова конференція молодих вчених «Актуальні питання адміністративного права та процесу», листопад 2019, м. Кривий Ріг
Чепурна О.В. Реалізація міждисциплінарної інтеграції під час складання анотацій на заняттях з англійської мови за професійним спрямуванням // Навчально-методичний журнал «Освіта. Технікуми. Коледжі», 2018
Чепурна О.В., Козенко Л.О., Потрясова В.Б. FormationofmedicalstudentprofessionalcompetencebymeansofcooperativelearningoftheEnglishlanguage // ІІ Міжнародна наукова конференція «Глобальні аспекти світового господарства та міжнародних відносин в умовах нестабільності економіки», Польща, 06 – 07 квітня 2017 р.
Чепурна О.В. Англомовні неологізми в мовній нормі та практиці сучасної української медичної професійної мови // Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток філологічних наук: Європейські практики та національні перспективи», 28-29 жовтня 2016 р.
Чепурна О.В. Методологічна проблема комплексного підходу у викладанні англійської мови студентам немовних спеціальностей // ж. «Молодий вчений», 2016 р.
Чепурна О.В. Актуальні методичні проблеми щодо формування мовленнєвої компетенції студентів у ВМНЗ І-ІІ рівнів акредитації // журнал «Англійська мова та література», № 12, 2015 р.
Чепурна О.В., Шломенко О.Б. Шляхи формування внутрішньої навчальної мотивації у процесі вивчення англійської мови за професійним спрямуванням студентів немовних спеціальностей // Наукові записки національного університету "Острозька академія". Серія "Філологічна": збірник наукових праць. - Острог: Видавництво Національного університету "Острозька академія", 2015. Вип. 52. - С.277-2779
Чепурна О.В. Реалізація компетентнісного підходу у процесі вивчення англійської мови студентами-медиками як необхідна умова формування професійно мобільного фахівця // Матеріали ІІІ всеукраїнської науково-практичної конференції "Формування професійно-мобільного фахівця: європейський вимір, м. Кривий Ріг, 23-24 квітня 2015 р.
Чепурна О.В. Особливості вираження семантики денотативних та контекстуальних емотивних лексем у англомовному художньому тексті// Записки з романо-германської філології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. - Вип 2 (31). - Одеса: КП ОМД, 2013. - С.155-161.
Чепурна О.В. особливості методичної роботи над англомовними юридичними текстами у процесі перекладу // Вісник Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля. Серія "Філологічні науки". - Вип. 2 (6). - Дніпропетровськ, 2013. С. 321-326.
Викладачі циклової комісії знаходяться у постійному пошуку сучасних форм та методів викладання, активно впроваджують студентоорієнтовані технології навчання, підвищують свій професійний рівень шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти.
Актуальну інформацію щодо творчих пошуків викладачів можна отримати в соціальній мережі - https://cutt.ly/OMtlARj