Приєднуйся до нас:


YouTube YouTube Telegram

Instagram

Як сто років тому, так і сьогодні наші матері, сестри, доньки боронять нашу рідну Україну ціною власного життя. Єднаючись серцями з тими, хто воював, ми одночасно можемо пишатися нашими випускниками. І в той же час із сумом згадувати тих, хто віддав своє життя за нашу свободу та суверинітет Батьківщини. Такою сильною та мужньою жінкою постає Дерусова Інна Миколаївна.

ДЕРУСОВА Інна Миколаївна (05.07.1970, м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл. — 26.02.2022, м. Охтирка Сумської обл., похована 13. 05. 2022 у рідному місті) — військовик. Сержант. Герой України (2022, посмертно). Навчалася в Криворізькій загальноосвітній школі № 108. Потім закінчила Криворізьке медичне училище. Працювала медичною сестрою у дитсадку № 46 залізничної станції Кривий Ріг-Головний. Від 2015 — у лавах Збройних сил України. Пройшла підготовку як бойовий медик, служила у складі 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. І. Виговського. Брала участь в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил на Сході України. 2020 отримала ступінь бакалавра Тернопільського педагогічного університету імені В. Гнатюка. З початком повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну 24 лютого 2022 відзначилася під час оборони Охтирки: ризикуючи власним життям врятувала понад 10 військовослужбовців, загинула під час артилерійського обстрілу, надаючи допомогу пораненим. У квітні 2022 вулицю Зої Космодем’янської у м. Мукачево Закарпатської обл. перейменовано на її честь. У жовтні 2022 року вулицю Генерала Кузнєцова у м. Кривому Розі було перейменовано на її честь.

Поховали героїню у рідному Кривому Розі. У захисниці залишилися син, який боронить Україну у складі її ж бригади, та брат, який служить у ТРО Кривого Рогу.

12 березня президент України Володимир Зеленський присвоїв Інні Дерусовій посмертне звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Їй було 52 роки.

24 вересня 2022 року Президент України Володимир Зеленський вручив ордени «Золота Зірка» військовослужбовцям, яким присвоєно звання Героя України, та членам родин загиблих захисників, удостоєних цього звання посмертно. Урочиста церемонія відбулася в Білій залі Героїв України в Маріїнському палаці в Києві.

З рук Глави держави «Золоту Зірку» отримала мати бойового медика, сержанта Інни Дерусової. Вона перебувала в Охтирці (Сумська обл.), де, ризикуючи життям, врятувала більше 10 військовослужбовців. Надаючи медичну допомогу пораненим, 26 лютого 2022 року Інна Дерусова загинула під час ворожого обстрілу.

Нагороди:

  • звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (12 березня 2022, посмертно) — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

  • медаль «Захиснику Вітчизни» (12 грудня 2021) — за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов'язку.
  • Медаль за учасник АТО.

  • Медаль за самопожертвіність та любов.

  • Нагрудні знаки за оборону Авдіївка за візцервість у військовій службі 3 ступеня.

  • Нагрудний знак за заслуги перед містом Кривого Рогу 3 ступеня (14 травня 2022) (посмертно).

Відомі жінки Криворіжжя: Інна Дерусова (натисни тут)

Джерела та література

1. Шушківський А. І. Дерусова Інна Миколаївна // Енциклопедія Сучасної України : енциклопедія [електронна версія] / ред.: І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2022.URL: https://esu.com.ua/article-77672 

2. Матеріали ТРК "Рудана"