Приєднуйся до нас:


YouTube YouTube Telegram

Instagram

12 травня щороку відзначають Міжнародний день медичної сестри. Це свято було встановлено на честь британської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл.

Професія медичної сестри – складна і багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм. Медсестра – не просто професія, це стан душі, здатність щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому.

У Міжнародний день медичної сестри вдячні пацієнти щиро бажають всім медсестрам, фельдшерам, акушеркам здоров’я, невичерпної енергії, доброти, любові та справжнього людського щастя.

У Криворізькому фаховому медичному коледжі з нагоди цього свята традиційно проводиться низка заходів тижня ЦК «Основи медсестринства».

До плану заходів були включені:

-   виставка в бібліотеці до Міжнародного дня медичної сестри, дайджест з нагоди свята (відповідальні викладачі – Довгаль Г.В., Бондаренко Л.П., Горобець Л.В.);

-   інформаційна година «Життя та діяльність Флоренс Найтінгейл» (в онлайн режимі) для студентів груп СС 9-2-1,2,3, ЛС 9-2-1 (відповідальні викладачі –  Довгаль Г.В., Назаренко Л.В.);

-   авторський проєкт «Медицина в мистецтві», «Мужність і відвага крізь покоління» для студентів груп СС 11-2-1, ЛС 11-2-1, АС 11-2-1 (відповідальні викладачі – Бондаренко Л.П., голова циклової комісії, та Довгаль Г.В.);

-   захист студентських проєктів «Історія медичних винаходів» (в онлайн режимі) для студентів груп СС 9-1-1,2,3, МПС 9-1-1, ЛС 9-1-1 (відповідальні викладачі –  Акуліна Л.П., Глушакова Л.С.);

-   конференція «Пацієнторієнтована модель у роботі медичних сестер» для студентів груп СС 11-2-1, ЛС 11-2-1 (відповідальний викладач –   Бондаренко Л.П.);

-   конференція «Етико-деонтологічні аспекти у роботі медичної сестри, фельдшера та акушерки» для студентів груп ЛС 9-2-1, АС 11-3-1 (відповідальний викладач –  Акуліна Л.П.);

-   конкурс «Знавці професії» для студентів груп СС 9-2-1, СС 9-2-3, СС 11-2-1 (відповідальний викладач –  Швагер Т.В.);

-   підведення підсумків проведення тижня ЦК «Основ медсестринства».

11.05.2023 у коледжі розпочався тиждень циклової комісії основ медсестринства. Завбібліотеки Горобець Л.В. провела інформаційний дайджест «Новинки медсестринства», поінформувала студентів про надходження періодичних видань до фонду бібліотеки, назвала актуальні статті з теми «Інфекційна безпека. Інфекційний контроль». Зробила огляд матеріалів з книжкової виставки з історії медсестринства та медицини. Окремий розділ виставки був присвячений життю та діяльності Флоренс Найтінгейл.

Програму тижня було оприлюднено на інформаційних стендах.

12.05.2023 в онлайн форматі було проведено інформаційну годину «Життя та діяльність Флоренс Найтінгейл» для груп СС 9-2-1,2,3, ЛС 9-2-1.

Флоренс увійшла до сотні найвидатніших жінок світу всіх часів і народів. Засновниця професії медичної сестри, клятвою якої медсестри світу стверджують себе у сестринській справі. Її день народження – 12 травня, став Міжнародним днем медичної сестри.

В 1912 році Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного півмісяця (з листопада 1991 називається Міжнародною Федерацією Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця) заснувала Медаль імені Флоренс Найтінгейл.

Цього ж дня Викладач Бондаренко Л.П. презентувала авторський проєкт «Медицина в мистецтві». Мистецтво відображає професійно медичного працівника, не просто професії, а найважливішої необхідної на землі професії медичного працівника та запропонувала поринути студентам у світ мистецтва, і не просто у мистецтво, а мистецтво, яке відображає працю медичного працівника у різні часи розвитку суспільства і сучасний час.

В картинах і фотографіях відображені риси характеру медичних працівників, особисті якості та їхподвиги.

У розділі «Мужність і відвага крізь покоління» висвітлено фото наших бойових медиків сьогодення, які не шкодуючи свого життя надають медичну  допомогу військовим. Медики на передовій – це приклад щоденного героїзму та самопожертви. Дуже часто з ризиком для власного життя, під шквальним вогнем, вони здійснюють неймовірне, рятуючи своїх побратимів.

У бою на Донеччині загинула військовий медик із Марганця Ольга Семідьянова, яка нагороджена посмертно орденом «Честь і слава».

Сьогодні не можна не згадати наших випускників коледжу, які пішли захищати нашу країну, серед них Дерусова Інна Миколаївна – старший бойовий медик. Жінка врятувала понад 10 військовослужбовців, ризикуючи власним життям. Загинула вона 26 лютого від артилерійського обстрілу російських військ, коли допомагала пораненим. Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» жінці-медику, яка загинула в Охтирці. «Інна Дерусова – перша жінка Герой України, якій це звання присвоєно посмертно», – сказав Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

Студенти коледжу вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв.

15.05.2023 відбувся захист студентських проектів «Історія медичних винаходів». Студенти групи ЛС 9-2-1 провели цікаву презентацію медичних винаходів  для студентів 1 курсу відділення Сестринська справа. Студенти груп СС9-1-1, СС9-1-2, СС9-1-3 взяли участь у дослідженні перевтілення медичного одягу.

Історія розвитку шприца від Гіппократа до сучасних одноразових - викликала зацікавленість та була інформативна. Термометрія використовується медичними працівниками для діагностики у всіх випадках. Сучасна діагностика передбачає різні види термометрів і історія виникнення та перевтілення оснащення вражаюча. Медична промисловість постійно розвивається, медицина потребує постійного удосконалення, наступного року студенти планують досліджувати далі.

Голова циклової комісії БондаренкоЛ.П. цього дня провела конференцію «Пацієнторієнтована модель у роботі медичних сестер».Пацієнторієнтована модель полягає в особливому підході до організації надання медичної допомоги, зміни парадигми взаємодії між пацієнтами і медичним персоналом та іншими сторонами, залученими до процесу лікування та одужання.

Пацієнторієнтована модель базується на довготривалих взаєминах між медсестрою та пацієнтами. Ця модель передбачає повагу до цінностей і переконань пацієнта, не порушуючи його автономії.

Медичні сестри вчаться працювати за новою моделлю, коли в центрі уваги стоїть пацієнт і питання його здоров’я. Тільки кваліфікована і освічена медсестра може гарантувати якість і безпеку медсестринської допомоги.

16.05.2023р проводилась конференція «Етико-деонтологічні аспекти в роботі медичної сестри, фельдшера та акушерки». Етико-деонтологічні аспекти в діяльності зазначених фахівців є невід’ємною частиною професійної діяльності. Аби рівень знань працівників про ці аспекти був високим для студентів груп ЛС 9-2-1, ЛС 11-2-1 відділення «Лікувальна справа» та АС11-3-1 відділення «Акушерська справа» спікерами конференції було висвітлено основні етичні проблеми, які виникають під час здійснення професійної діяльності. Студенти обговорили складні ситуації та отримали щоденні поради, а також переглянули вимоги спілкування, які висуває професійна етика до медичних працівників.

Цікавими для студентів були питання:

-      деонтологічні помилки при наданні першої долікарської допомоги;

-      відсутність конструктивного діалогу медпрацівника з рідними пацієнта;

-      відсутність емоційного контакту з пацієнтом;

-      відмова пацієнта від необхідних маніпуляцій;

-      відсутність емоційного контакту з пацієнтом.

Студенти взяли активну участь у обговорені ситуацій та методах їх вирішення.

17.05.2023 було проведено конкурс «Знавці професії», в якому взяли участь команди груп СС 11-2-1, СС 9-2-1, СС 9-2-3. Метою заходу було закріплення знань, отриманих студентами на заняттях з основ медсестринства. Зміст та форма проведеного заходу сприяла вдосконаленню професійної компетентності студентів. Для створення позитивного емоційного фону та відчуття атмосфери командної гри були запрошені гості та вболівальники.

Захід був покликаний стимулювати спілкування та згуртованість студентів, поєднаних метою участі та перемоги в різноманітних конкурсах, формування вміння концентрувати увагу, сприяння підвищення рівня знань і розвитку в них інтересу до обраної  професії.

Переможцями конкурсу стала команда групи СС 9-2-3. Всі команди були нагороджені почесними грамотами та солодкими призами.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8