09.12.2021. Відкрите засідання гуртка «Історія через призму гендерних відносин» на тему «У війни нежіноче обличчя».
- Деталі
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 21 грудня 2021
-
Перегляди: 572
У рамках тижня соціально-економічних дисциплін викладачем Суздаль М. М. було проведено відкрите засідання гуртка «Історія через призму гендерних відносин» на тему «У війни не жіноче обличчя». Тема заходу не дарма співзвучна із працею білоруської письменниці Світлани Алєксієвич, яка фактично деконструювала той образ жінки, який був створений до неї у книгах про війну. У її нарисах жінки відверто розповідають про страх, страждання, загублену молодість і про жорстокість війни. Метою заходу було показати сучасній молоді війну саме очима жінок, дати їм слово, зануритись у їх переживання, спробувати їх зрозуміти.
На жаль, невивчені уроки історії повертаються. Українські жінки, поряд із чоловіками, беруть участь у захисті рідної землі на сході Батьківщини. Минуло понад півстоліття, але й зараз вони змушені боротися не лише із ворогом, а й з гендерними стереотипами. Аналіз і розуміння гостроти гендерної проблематики теми «жінка та війна» нам допомогли розкрити гості заходу, учасники громадських організацій міста. Зокрема, співзасновниця ГО «Жіноча сотня»Тітова О. Г. розповіла про суть та роль волонтерства у житті громади. Олена Григорівна наголосила на тому, що волонтерська діяльність це не дань моді і не обов’язок, а внутрішнє покликання людини. Така діяльність має приносити людині моральне задоволення, вона робить її більш гідною. Бесараб Павло Іванович, представник ГО «Криворізьке міське правозахисне товариство»розказав про розвиток волонтерського руху у Кривому Розі та запросив до спільного перегляду документального фільму «Хоттабич та його команда», в якому розповідається про Іллю Лисенка на прізвисько Хоттабич, який після Майдану поїхав до зони АТО як медик-волонтер.Він зумів створити команду із п’яти екіпажів, які вивозять поранених із найгарячіших точок фронту. Хлопці і дівчата із команди Хоттабича не раз потрапляли під обстріли, виїздили на підконтрольну терористам територію та ризикували власним життям заради порятунку поранених бійців.
Захід у такому форматі телемоста від минулого до сьогодення надає молоді можливість задуматись над вічними проблемами життя та смерті, людської гідності, милосердя, обов’язку перед своєю державою.
Студенти також продемонстрували свій підхід і розуміння теми заходу. Зокрема, студентки групи ЛС9-2-1 Трофімчук А., Дирда Н., Крупеня А., Пахомова В. розповіли нам жіночі історії учасниць Другої світової війни, студентка групи ЛД9-2-1 Парфьонова Д. виконала музичну композицію «Не твоя війна», студенти групи СС9-2-2 Булхова Г., Яцик Д., Завірюха М., Лєбєдєв М. інсценували життя медсестри під час війни, студенти групи СС9-2-1 Клімович А., Бондаренко В., Чернорот Д. передали суть заходу символічно через створення плакату.