Приєднуйся до нас:

  YouTube

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року.

Ця пам'ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року. 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції

Напередодні цієї пам’ятної дати 11 грудня у нашому коледжі було проведено зустріч з  представниками Саксаганської районної громадської організації «Союз Чорнобиль»:

-  Добрянським Євгеном Васильовичем – ліквідатором, який перебував безпосередньо  у епіцентрі подій,

- Рукавець Ларисою Андріївною – вдовою ліквідатора,

- Куліненко Вірою Анатоліївною – ліквідатором, вдовою ліквідатора.

Гості розповіли багато фактів, адже вони мають  значний досвід і страшну пам'ять про трагедію. Добрянський Є. В. брав участь  у будівництві саркофагу, працював з пожежниками, був в свідком технічних аварій, які відбувались при пожежогасінні. Він назвав чисельність криворізьких ліквідаторів, тих, хто вже загнув і тих, які зараз поряд. Майбутнім медикам він нагадав про наслідки опромінення, які призводять до порушення функцій організму.

Рукавець Л.А. прочитала вірші зі своєї збірки та виконала авторські  пісні, у яких прозвучав вічний сум за загиблими і шана подвигу. Лариса Андріївна подарувала коледжу  примірник з авторським підписом. Куліненко В.А.,  педагог, у 1986 році брала участь у евакуації дітей та населення.

Студенти коледжу з великою увагою дослухалися до кожного слова, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих і аплодували стоячи наприкінці зустрічі. Студентський актив подякував гостям, висловив сподівання на подальшу співпрацю, передав доброчинну допомогу.

  • 20181211_122322
  • 20181211_124843
  • 20181211_133901