02.04.2018- 06.04.2018. Тиждень циклової комісії клінічних дисциплін №4
- Деталі
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 12 квітня 2018
-
Перегляди: 1589
В понеділок 2.04.2018. проведена тематична конференція «Вміти володіти собою» (про інтернет – залежність), яку підготовили викладачі дисциплін «Медична та соціальна реабілітація», «Неврологія та психічні хвороби» Акуліна Ю.В. та Токар - Біляєва О.П. разом зі студентами – активістами (для І – ІІІ –х курсів).
Молодь хвилює зараз багато питань, відповіді на які вони шукають в інтернеті. Чому інтернет-залежність виявляється в ізоляції від реальності? Сітка інтернету «затягує» суб’єкта настільки, що він не в змозі повноцінно функціонувати в реальному світі. Ці питання турбують і викладачів, батьків, тому що розповсюдження нових інформаційних технологій стало одним із атрибутів сучасності.
До матеріалів конференції увійшли результати досліджень західних вчених. Крім того, проводились соціологічні опитування серед студентів нашого коледжу. В нашій країні проблема Інтернет-залежності ще недостатньо вивчена. Тому, крім аналізу наукових джерел при підготовці матеріалів конференції, хотіли виявити Інтернет – залежність серед студентів Криворізького медичного коледжу і довести їм негативний вплив інтернету з медичної точки зору, намітити шляхи розв’явання цієї проблеми.
3.04.2018. Було проведено для студентів ІІІ – IV-х курсів круглий стіл - зустріч з військовослужбовцями АТО викладачем дисципліни «Військово-медична підготовка та медицина надзвичайних ситуацій» Мірошниченко С.І. з теми: «Реалії сьогодення». (Що необхідно знати аби уникнути додаткових втрат військовослужбовців в умовах бойових дій). На захід був запрошений Кулик Валерій Іванович, майор запасу, військовослужбовець 17-ої танкової бригади.
Як свідчить досвід проведення АТО, близько 60% бійців в зоні бойових дій гинуть через несвоєчасність надання їм першої медичної допомоги на полі бою. Це, зокрема, не зупинена вчасно зовнішня кровотеча при несмертельних пораненнях, зумовлена пошкодженням судин. При пошкодженні артерій в ділянках кінцівок та шиї можлива смерть протягом короткого проміжку часу безпосередньо на полі бою, а також явищ асфіксії в перший період після поранення.
Іншою причиною загибелі бійців є несвоєчасна евакуація поранених з «червоної зони», тобто зони вогневого контакту до найближчого укриття для надання першої медичної допомоги.
Гість звернув увагу на те, що одне із головних завдань майбутніх медичних працівників середньої ланки медслужби Збройних Сил України якраз і полягає в тому, щоб навчитись основним прийомам надання першої медичної допомоги безпосередньо на полі бою та в зоні укриття («Жовта зона»), продемонстрував знаряддя військового медика, розповів про деякі небезпечні ситуації, свідком яких він був, продемонстрував основні маніпуляції надання першої медичної допомоги і надав різні рекомендації щодо поведінки в зоні АТО.
Була проведена демонстрація загальних сучасних вимог щодо надання першої медичної допомоги бійцям в зоні АТО (презентація за матеріалами «Військового вісника України») студентами Криворізького медичного коледжу.
5.04.2018. Для студентів І – ІІІ курсів проведена година медичного журналу «Від А до Я» - «Абетка здоров’я» з теми: «Вплив татуювання на соціалізацію студентів». (Відповідальна викладач дисципліни «Дерматовенерологія» Черкашина З.Р.)
У сучасному світі людині дуже легко загубитися. Багато молодих людей, щоб виділитися з натовпу, готові ризикнути головним - своїм здоров'ям. З телеекранів, сторінок журналів, з фільмів і молодіжних передач на нашу підсвідомість ллються потоки інформації - будь крутим, будь кращим, будь не такий, як усі. І багато молодих людей обирають одним із способів заявити про себе світові - зробити пірсинг чи нанести татуювання. Сьогодні цей напрямок набирає все більших обертів, відкриваються салони татуажу, продаються все більш екстравагантні прикраси для пірсингу.
Виконувати татуювання повинні фахівці, одноразовими або продезінфікованими інструментами. Небезпеку становить необачність, що виникає найчастіше від низької культури населення. Найчастіше це підліткове бажання виділитися або прагнення до чогось нового, наслідування кумирам - знаменитим акторам, співакам, музикантам, крім того, що це модно - це ще і небезпечно. Молоді люди можуть получити цілий букет інфекційних захворювань - запалення, венеричні захворювання, СНІД, гепатит B і С, алергії і багато іншого.
Людина з віком змінююється і нема гарантій, що її інтереси не зміняться навіть через місяць. Перед тим як прийняти рішення нанести тату, треба подумати не тільки про здоров’я, а й про свою кар’єру в подальшому житті і репутацію. При проходженні співбесіди на високооплачувальну посаду директор може відмовити зайняти престижне місце з причини виявлення тату на видимих відкритих ділянках шкіри, щоб не кинути «тінь» на імідж закладу. Ця зустріч дала відповіді на багато питань у зв’язку тату: «ЗА І ПРОТИ?», «ПЛЮСИ І МІНУСИ», «НАСЛІДКИ».
5.04.2018. проведена «Абетка здоров’я» – година медичного журналу - «Від А до Я» викладачем дисципліни «Оториноларингологія» Агданцевою О.М. (для студентів І – ІІІ-х курсів) з теми: «Звукотерапія».
Цей захід про те, як різні звуки впливають на організм людини. В сучасний період молодь багато часу слухає музику через навушники. Електронна музика у стилі хіп-хоп, хард-рок, реп, техно та ін. пишеться на низьких частотах і має вплив на людину, схожий на грохот при землетрусі. Низькі частоти порушують фінкцію різних залоз, змінюючи гормональний фон людини, впливають на рівень інсуліну в крові, заважають можливості людини до самоконтролю, можуть призвести до деградації. Щоб почати втрачати слух достатньо 8 годин слухати плеєр з пливом звуку більше 85 Дб.
Прослуховування рок – композицій можуть ввести молодих людей в стан подібно трансу, майже такий, що виникає при прийманні наркотичних речовин, змінює ритм серця, дихання, викликати депресію, ентероколіт, диспепсію, виразку шлунка. Який стиль музики вам подобається, що викликає у вас музика при прослуховуванні: радість, гнів, сум, заспокоєння, чи не болить голова від музики та інше. Серед студентів було проведено опитування, в ході якого з’ясовували який вплив музики ви відчуваєте на собі.
Ідея лікувати за допомогою звуків з’явилася задовго до появи цивілізації в світі і використовується до сьогодення. Звукотерапія включає багато напрямків: природотерапія, орнітотерапія, вокалотерапія, музикотерапія та інші. Науково підтверджено, що правильно підібрана класична музика цілющо впливає на організм, вона сприяє виробленню біологічно активних речовин, які допомагають відрегулювати роботу внутрішніх органів. Якщо знати основи звукотерапії, можна захиститись від негативної дії гучних звуків. Лікувальний вплив цієї методики базується на частотному коливанні звуків, які впливають на окремі органи і системи організму. Це пояснюється біорезонансним поєднанням музичних звуків з вібрацією органів, з’являються відповідні реакції, які сприяють покращенню здоров’я, призводять людину у стан психічної рівноваги. На заході музикотерапія широко використовується у всіх напрямках медицини як допоміжна терапія, і особливо в профілактиці багатьох хвороб. Музику використовують у стоматології як знеболювальне, при проведенні різних операцій під наркозом, лікування хвороб шлунково-кишкового тракту.
Висновок: музика – це дійсно дуже добрі ліки, тільки їх треба правильно приймати, тому треба дотримуватися звукової межі, слухати спокійну музику і природні звуки, використовувати навушники великих розмірів.
Заходи, які відвідали студенти стануть у нагоді, коли треба буде зробити вибір на користь здоров’я.
Could not load widget with the id 205.