
24.04.2025 - Міжнародний науково-практичний педагогічний Інтернет-форум «Освіта в контексті сучасних трансформацій: методики та технології викладання, інноваційний досвід».
- Деталі
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 25 квітня 2025
-
Перегляди: 13
24 квітня 2025 року відбулась значна подія для 167 викладачів медичних закладів освіти різних рівнів акредитації та 161 представників лікувальних установ м. Кривий Ріг та області (медичні сестри, головні медичні сестри, старші медичні сестри, фельдшери-лаборанти, заступники медичного директора з медсестринства), які взяли участь у Міжнародному науково-практичному педагогічному Інтернет-форумі «Освіта в контексті сучасних трансформацій: методики та технології викладання, інноваційний досвід» (посвідчення № 821 від 12.12.2024 р. про реєстрацію проведення заходу ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації). Загальна кількість учасників конференції – 328.
Організатори конференції: КЗ «Криворізький фаховий медичний коледж» ДОР» (Україна), Івано-Франківський національний медичний університет (Україна), Міжнародна Академія прикладних наук в Ломжі (Республіка Польща), Утенський колегіум (Республіка Литва).
Інтернет-форум проводився з метоюобговорення актуальних питань медсестринської освіти, здоров’язбережувальних технологій та освітніх підходів у сучасних умовах. Захід сприятиме обміну досвідом між науковцями, педагогами та практиками, допоможе впровадженню інноваційних методик викладання та підвищенню якості навчального процесу з урахуванням сучасних викликів доказової медицини. Обговорення відбувалось за трьома напрямками:
І. Медсестринська освіта в умовах сучасних трансформацій: інноваційні методики та технології викладання.
ІІ. Розвиток фізичних якостей студентської та учнівської молоді в умовах дистанційного навчання.
ІІІ. Вдосконалення та запровадження сучасних технологій удосконалення професійної майстерності.
Учасників форуму привітали директор КЗ «Криворізький фаховий медичний коледж» ДОР» к.пед.н. Тетяна Бабенко, продекан з міжнародної діяльності, ад’юнкт Міжнародної Академії Прикладних Наук в Ломжі (Республіка Польща) к.пед.н Зоя Шарлович та декан факультету медсестринства доктор філософії Пьотр Поніхтера, Наталія Дуб, декан факультету КЗВО Львівської обласної ради «Львівська медична академія імені Андрея Крупинського», Віталій Глов'як, директор Івано-Франківського фахового медичного коледжу, Галина Гвоздецька, завідувачка сестринським відділенням, викладач-методист Івано-Франківського національного медичного університету. Керівники закладів освіти відмітили важливість події з огляду на поєднання зусиль всіх сторін, які зацікавлені у реформуванні галузі охорони здоров’я, та побажали плідної праці.
Запропоновані тези висвітлювали питання щодо особливостей створення безбар’єрного освітнього середовища для осіб з інвалідністю, що є основою інклюзивності та рівного доступу до знань. Значну увагу було приділено проблемам медсестринської освіти в умовах воєнного часу, а також аналізу освітньої програми «Сестринська справа» з огляду на потреби системи охорони здоров’я. Окремо акцентовано уваги на особливостях підготовки сестер медичних розширеної практики в Україні та світі, а також партнерській взаємодії закладів освіти з медичними установами.
У фізичному вихованні обговорювались такі аспекти, як використання нейрогімнастики, фізкультпаузи для профілактики втоми, розвиток координації, воркаут та покращення витривалості під час дистанційного навчання. Також актуальними стали теми самоконтролю здобувачів освіти у фізичному вихованні та нестандартних вправ.
У цифровому вимірі освіти розглядалися можливості впровадження систем LMS, штучного інтелекту, роль наставництва, інформаційна компетентність майбутніх фахівців та досвід домашніх експериментів як підтримка практичної підготовки студентів-медиків. Важливою також була дискусія про студентоцентризм і створення безпечного освітнього середовища.
Форум став платформою для зміцнення міжнародного співробітництва в освітній сфері, сприяв налагодженню професійних контактів і поглибленню інтеграції інновацій в педагогічну практику.
У форуму взяли участь представники 21 закладу медичної освіти України – Львівська медична академія імені Андрея Крупинського, Національний медичний університет ім. Богомольця, Міжнародна Академія прикладних наук в Ломжі, Утенський колегіум, Донецький національний медичний університет, Криворізький державний педагогічний університет, відокремлений структурний підрозділ «Криворізький навчально-консультаційний центр» комунального підприємства «Дніпропетровський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» ДОР», КЗ «Павлоградський фаховий медичний коледж» ДОР», Ківерцівський фаховий медичний коледж ВОР, Миколаївський базовий медичний фаховий коледж МОР, Гайсинський медичний фаховий коледж, КЗ «Костянтинівський медичний фаховий коледж», ЗФПО «КФМК № 3», відокремлений структурний підрозділ «Криворізький фаховий коледж Національного авіаційного університету».
Спікери конференції: Лілія Акуліна, Тетяна Філатенко, Валентина Марчик.