13 вересня 2023 року. Третій день реалізації проєкту обміну молоддю України і Литви «Психологічна підтримка студентської молоді як фактор формування резилієнсу в умовах вимушеного воєнного стану» пройшов у формі обміну досвідом з теми: «Формування громад
- Деталі
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 17 вересня 2023
-
Перегляди: 488
Надзвичайно важливими духовними чеснотами особистості в усі часи є усвідомлена громадянська позиція, національна і культурна ідентичність. Саме тому на зустрічі обговорювався аспект їх формування.
У будь-якій цивілізованій країні молодь виховується в глибокій повазі до національної культури, історичної батьківщини, звичаїв та обрядів свого народу. Нетворкінг «Вишиванка – духовний оберіг українців» цього дня об’єднав українців і литовців. Адже вишиванки є у культурній спадщині багатьох європейських народів.
Вишиванка - це відбиття культурної пам'яті народу, у візерунках збереглися прадавні магічні знаки, які знайшли подальше своєрідне переосмислення й оновлення. В орнаментації вишивки віддзеркалюється всіма барвами наш сьогоднішній день, а її кращі художні форми, що пройшли випробування часом, покликані стати основою подальшого розвитку українського мистецтва.
Студенти нашого коледжу із особливим теплом поділились із студентами Утенського коледжу інформацією про символіку української вишивки, показали окремі українські рукотворні обереги-мотанки із музею коледжу «Берегиня» та розповіли про них у відеосюжеті.
Про Петриківський розпис, який внесено до культурної спадщини ЮНЕСКО, розказала відома спадкова майстриня Світлана Біленко. Вона продемонструвала окремі розписи на дереві та інших матеріалах, а після цього студенти, учасники проекту з обох сторін, отримали сувеніри-медальйони, виготовлені цією майстринею.
Під час круглого столу студенти нашого коледжу висвітлили досвід колективу коледжу та студентської ради за наступними напрямками: надання благодійної допомоги Збройним Силам України та переселенцям із тимчасово окупованих територій; волонтерство у формі допомоги у ремонтах пошкодженого житла, упорядкуванні територій, розподілі гуманітарної допомоги переселенцям, організації і проведенні роботи у літніх оздоровчих таборах для дітей, записі привітальних відеолистівок зі словами вдячності нашим захисникам та багато іншої посильної матеріальної і психологічної допомоги.
Литовська сторона ознайомилась із результатами реалізації студентського проєкту Криворізького фахового медичного коледжу «Воєнний час: жінки Криворіжжя». Цей проект є особливо актуальним, у ньому студенти поділились дослідженнями історії тих жінок, які кардинально змінили своє життя заради майбутнього України - стали до лав Збройних Сил України, здійснюють волонтерську діяльність або відповідально виконують свою роботу кожна на своєму місці.
Серед цих героїчних жінок є випускниці Криворізького фахового медичного коледжу. У той же час із сумом і шаною учасники заходу згадали тих, хто віддав своє життя за нашу свободу. До таких жінок належить Дерусова Інна Миколаївна, Герой України (посмертно).
До проекту увійшла інформація про першу леді України Олену Зеленську − приклад сучасної емансипованої жінки, яка гідно представляє свою країну. В цілому цим напрацюванням ми довели, що жінки Криворіжжя сміливі, безстрашні, відважні, розумні, талановиті. Вони надихають, дивують, дають надію та виборюють вільне і незалежне майбутнє нашої Держави. Криворіжанки працюють сьогодні на усіх фронтах: військовому, дипломатичному, інтелектуальному!
Проєкт відбувся за підтримки Міністерство молоді та спорту УкраїниДепартамент молодіжної політики та спортуКриворізький Фаховий Медичний КоледжMedicinos Fakultetas Utenos Kolegija
https://www.utenos-kolegija.lt/naujiena/1403-bendros-projekto-su-ukrainieciais-veiklos
#утена#криворізький_фаховий_медичний_коледж
#обмін_молоддю#міжнародна_співпрвця
#Міністерство_молоді_та_спорту_України
#Департамент_молодіжної_політики