01.05.2023 Зустріч студентів та викладачів із Дмитром Степанським
- Деталі
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 03 травня 2023
-
Перегляди: 485
01 травня 2023 року у Криворізькому фаховому медичному коледжі відбулась зустріч студентів та викладачів із Дмитром Степанським, випускником 1998 року спеціальності «Сестринська справа». На сьогодні Дмитро Олександрович Степанський – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри мікробіології, вірусології, імунології та епідеміології Дніпровського державного медичного університету. Дмитро Степанський – Національний координатор з контейнменту поліовірусів в Україні, член Національної групи експертів з питань імунопрофілактики, член Товариства мікробіологів України ім. С.М. Виноградського, член Європейського товариства клінічної мікробіології та інфекційних хвороб, амбасадор Американського товариства мікробіології в Україні. І це неповний перелік професійних медичних об’єднань, у роботі яких він бере участь.
Вступне слово Дмитро Степанський розпочав із основ епідеміології, звернув увагу на три ланки розповсюдження будь-якої інфекційної хвороби – джерело збудника, механізм передачі та сприйнятливий організм. Вказав, що відсутність або розрив будь-якої з цих ланок приводить до припинення епідемічного процесу, також детально обговорив із слухачами ризики виникнення спалахів інфекційних хвороб та особливості інфекційних захворювань під час військових дій та в місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб. Спікер окремо розглянув різні фактори, які під час війни впливають на інфекційні захворювання, особливо – відсутність водопостачання та зараження води як зброї (на прикладі війни у Сирії), переміщення населення, посилення соціального змішування, збільшення випадків кишкових інфекцій, туберкульозу, ВІЛ, вірусних гепатитів, а також порушення процесів вакцинації та епіднагляду – важливих чинників підвищення ризику спалахів вакцинокерованих інфекцій.
На зустрічі було наведено беззаперечні аргументи проти неконтрольованого призначення та використання антибіотиків, що призводить до зростання кількості мультирезистентних (стійких до антимікробних препаратів) мікроорганізмів.
У зв’язку з тим, що для майбутніх медичних працівників та викладачів актуальним є розуміння необхідності вакцинації, спікером було зроблено акцент на тому, що саме вакцинація є найбільш ефективним методом профілактики інфекцій. Але на теперішній час охоплення вакцинацією нижче рекомендованих ВООЗ 95% підлягаючого контингенту, особливо проти поліомієліту, кору, гепатиту В.
На зустрічі обговорювалися питання основ інфекційного контролю та профілактики тих інфекцій, що пов’язані з наданням медичної допомоги (ІПНМД). За порівняльною статистикою відсоток виявлення ІПНМД з 2010 року зменшився по Україні з 10,5 % до 7,4 % у 2019 році, коли за даними ВООЗ у країнах, які розвиваються він становить до 40%, що свідчить про ефективність інфекційного контролю в Україні у зазначений період.
Увагу слухачів було привернуто до трьох пріоритетних напрямків інфекційного контролю (адміністративний, інженерний, індивідуальний захист). Окремо професор наголосив на адміністративному контролі як головному важілі покращення ситуації з ІПНМД та надав для використання у роботі повний список нормативних документів МОЗ України щодо інфекційного контролю.
Дмитро Степанський підкреслив важливість засобів індивідуального захисту, прокоментував відео, що показує ефективність масок для обличчя при диханні, чханні, кашлі. За участі студентів продемонстрував ефективність медичної маски.
Дуже активно і цікаво пройшов практичний тренінг із гігієнічної обробки рук та моніторингу її якості з використанням УФ-тренажера.
Обговорення важливого і актуального матеріалу супроводжувалось активним зворотнім зв’язком з аудиторією. Висока професійна компетентність Дмитра Степанського, пріоритетність збереження здоров’я населення та захоплення своєю справою стали яскравим прикладом для майбутніх медиків.