Приєднуйся до нас:


YouTube YouTube Telegram

Instagram

Актуальний спектр медичних питань, які висвітлюються у тематиці позанавчальних заходів тижня циклової комісії клінічних дисциплін № 2, завжди викликає інтерес і бажання поглибити свої знання.

Так до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом (24 березня) викладачем Давидовою М.В. було організовано і проведено студентську конференцію «Погляд на туберкульоз крізь призму століть». На конференцію було запрошено майбутніх фельдшерів (студентів групи ЛС 9-4-1), медичних сестер (студентів груп СС 11-4-1, СС 11-2-1) та акушерок (студенток групи АС 11-3-1). Доповідачі, студенти групи ЛС 9-4-1, навели статистичні дані захворюваності, повідомили про причини захворювання, форми, симптоми, шляхи передачі, групи ризику, діагностику, лікування та його профілактику. Основною ідеєю конференції було підвищення рівня обізнаності щодо туберкульозу, його попередження та про те, що туберкульоз виліковний.

29 березня студенти груп СС 11-2-1, СС 11-2-2, СС 9-3-1, СС 9-3-2, ЛС 9-4-1 завітали на усний медичний журнал «Арт-терапія. Що це? Чи корисно?», який підготувала і провела викладач Акуліна Ю.В.

Арт-терапія − це вид психотерапії та психологічної корекції (методика лікування) за допомогою образотворчого мистецтва. Із середини ХХ сторіччя цей метод набув широкої популярності, адже він немедикаментозний, безболісний та безпечний! Малювання, музико-, вокало-, танцювально-рухова терапія, пісочна терапія та багато інших видів арт-терапії допомагають при стресах, усувають тривогу, агресію та допомагають відновити нормальний психічний стан.  

До Всесвітнього тижня імунізації, який за ініціативи  ВООЗ щорічно проводиться в останній тиждень квітня, 30 березня в рамках тижня циклової комісії викладачами Уяздовською А.П. та Агданцевою О.М. було організовано і проведено студентську конференцію «Вакцинація: за чи проти» для студентів груп СС 9-3-1 та ЛС 11-4-1.

Імунізація − це глобальна кампанія, що спрямована на підвищення поінформованості населення про вакцинацію, як найбільш ефективний спосіб боротьби з інфекційними  хворобами на кожному етапі життя.

Доповідачами на конференції із числа здобувачів освіти були студентки групи СС 9-3-1. Карина Хміль здійснила екскурс у історію боротьби людства з інфекційними хворобами. Рижикова Дар’я  нагадала про особливості щеплення від COVID-19. Завершила конференцію Чепурнова Софія, яка розвіяла найбільш поширені міфи про вакцинацію.

31 березня викладачем терапевтичних дисциплін Уяздовським В.О. було організовано і проведено засідання студентського гуртка «Пульс» в змішаному форматі з елементами відеоконференції. Темою було обрано «Сучасні аспекти ішемічної хвороби серця та атеросклерозу в Україні». Актуальність теми обговорення очевидна, адже в Україні серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності населення. Гуртківці зосередили увагу на тому, що захворюваність і смертність зростає, обговорили   атеросклеротичний генез, електрокардіографічні синдроми, які зустрічаються у пацієнтів з деякими захворюваннями шлунково-кишкового тракту та у дітей.

У конференції взяв участь кандидат медичних наук С.В. Мальцев з доповіддю «Сучасні методи лікування атеросклерозу».

Члени гуртка, студенти групи СС 11-3-1 та вечірньої форми навчання, підготували доповіді-презентації, одна із студенток вела трансляцію з Німеччини.

Актуальність тематики та необхідність поглиблення професійної компетентності майбутніх медиків сприяли зацікавленості слухачів при розгляді питань.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4