Приєднуйся до нас:


YouTube YouTube Telegram

Instagram

Березень подарував українцям величне свято – День Народження Т. Г. Шевченка. 

Минуло 209 років від 9 березня 1814 року, але ми просто не можемо існувати без Шевченка.   У ньому вся історія наша, все буття і всі наші мрії. «Україна – це Шевченко, Шевченко - це Україна. Не знайти такого хірургічного скальпеля, який зміг би відділити одне від одного!». Шевченко для кожного українця – «явище унікальне. Він – вершинна парость родового дерева нашої нації і хранитель духу народного. Він – той, хто дивиться на людей душею…»

Шевченко прожив 47 років вкрай важкого життя, із яких він «24 роки був кріпаком, 17 років – невольником у засланнях, під наглядом жандармів і тільки 10 років – вільною людиною. І в цих несприятливих умовах Тарас створив свій безсмертний «Кобзар», написав декілька томів прозових і драматичних творів, став Академіком Академії мистецтв». «Поет пов’язав свою долю з долею України, яка постала перед ним поневоленою, сплюндрованою завойовниками з усіх сторін. Він виступив зі своїм полум’яним словом на її захист від поневолювачів, закликав до боротьби, залишив своїм «живим і ненародженим землякам» важливі дороговкази. Уявімо собі, що було б з нашим народом, з Україною, якби Господь не послав нам Шевченка, виразника голосу поневоленого народу.

«Возвеличу отих рабів німих! Я на сторожі коло їх Поставлю слово», – писав він. І це слово, сповнене болем за рідну Матір-Україну, за її долю, сповнене синівською любов’ю аж до пожертви, стало на той час і на всі часи надійним щитом нашого народу перед загарбниками нашої землі».

9 березня 2023 року студентки Криворізького фахового медичного коледжу Середа Юлія та Коровякова Марія (група Ф 9-3-1),  Колеснікова Марія та Шарая Олександра (група ЛС 9-1-1) приєдналися до літературного онлайн-марафону «Єднаймо душі словом Кобзаря», «щоб вогнем Тарасового слова очищати душі і тіла…» в рамках заходу, організованого Державною установою «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».

https://www.youtube.com/live/7XDSvD2enM8?feature=share