Приєднуйся до нас:

  

YouTube

У листопаді  в Криворізькому медичному коледжі проходив тиждень знань ЦК фізико-математичних дисциплін, в якому взяли участь студенти першого та другого курсів бази 9 класів, відділень «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Лабораторна діагностика» та «Фармація».

Під керівництвом викладача фізики Федоренко В.П. за участі студентів перших курсів спеціальностей «Сестринська справа» відбулась студентська конференція «Мирний атом?..» . В якості гостей були присутні заступник директора з виховної роботи Синяговська І.О., голова ЦК Біліченко Н.І. та викладач інформатики Кононюк О.В.

Конференція була присвячена застосуванню атомної та ядерної фізики в різних сферах життя, а особливу увагу приділили медичному застосуванню ядерної фізики.

Здатність атомних ядер випускати γ-кванти дала можливість використовувати їх у різних галузях медицини, і насамперед ˗ у  діагностиці, лікуванні й дослідженні функцій різних органів. Було розглянуто ряд методів, що дозволяють проводити діагностику органів людини – сцинтиграфія , рентгенографія, позитрон-емісійна томографія.

Крім того, за допомогою радіонуклідів вивчають шляхи і способи виведення з організму отруйних речовин, засвоєння й виведення лікарських препаратів, поведінку мікроорганізмів (мічені мікроби в епідеміології) і т.ін. Широко відомий метод променевої терапії, що базується на вплив і випромінювання на нервову систему, або безпосередньо на хворий орган.

Єдиним нездоланним недоліком впливу радіонуклідів на організм є те, що радіоактивне випромінювання викликає іонізацію атомів і молекул усіх речовин, що утворюють організм. Тому у випадках використання променевої терапії особлива увага приділяється тому, щоб максимально захистити здорові тканини від впливу опромінення.

Поряд із інформацією про методи діагностики та лікування були наведені та проаналізовані статистичні дані про позитивний та шкідливий вплив радіації на людину.

Конференція проводилась за підтримки мультимедійного обладнання.

За участю студентів відділення «Фармація» та «Сестринська справа» та викладача Кононюк О.В. була проведена конференція «Роль фізики та біофізики у повсякденному житті». Фізика є найважливішим джерелом знань про навколишній світ. Завдяки відкриттю та вивченню електрики люди користуються штучним освітленням, їх життя полегшують незліченні електричні пристрої. Дослідження фізиками електричних розрядів привело до відкриття радіозв’язку. Саме завдяки фізичним дослідженням у всьому світі користуються Інтернетом і мобільними телефонами. Коли люди зрозуміли закони оптики вони винайшли прості окуляри, потім з'явилися мікроскопи, за допомогою яких вчені зробили неймовірні відкриття в таких областях, як біологія і медицина. Пізніше були телескопи, в які астрономи побачили планети, зірки і цілі галактики і змогли зробити висновки про будову Всесвіту. Кожне відкриття у фізиці допомагає людству зробити новий крок вперед.

 Відвідали конференцію завідуюча відділенням «Сестринська справа» Довгаль Г.В. та викладачі циклової комісії.

Викладачі Синяговська І.О.  та  Біліченко Н.І. разом зі студентами груп СС9-1-2 та  ЛД 9-1-1 підготували і провели усний журнал  «Дорогами Унікурсалії» ,сторінки якого висвітлили застосування математичних і фізичних знань в повсякденному житті. Виступи доповідачів були присвячені темам: «Математичні софізми», «Листок Мебіуса», «Топологія», «Оригамі», які супроводжувались цікавими мультимедійними презентаціями та  демонстрацією відеофільмів про історію розвитку та застосування. Родзинкою заходу стала добірка яскравих фактів про написання музичних творів Бетховена та сучасних українських конструкторів, які  створили дерев’яні іграшки, що дивують увесь світ.

 

  • 20201117_135315
  • 20201117_135416
  • 20201117_135814
  • 20201204_135432
  • 20201204_135530
  • 20201204_135712
  • 20201204_135714(0)