Приєднуйся до нас:

  YouTube

Кохання здатне творити чудеса і спопеляти душу. Романтичне і водночас болісне. Часто це почуття спонукає до вчинків, на які навряд чи б хтось наважився, якби не кохав. Величний Тадж-Махал – свідчення любові індійського імператора до своєї дружини. Ця монументальна споруда, зведена у 17 столітті, досі нагадує людям у кожному куточку Землі про найромантичнішу історію кохання.

Хоча в Україні немає таких монументальних пам’яток, присвячених коханню, та це не означає, що українці кохають з меншою пристрастю. Найкращі романтичні історії про любов відомих українців та іноземців, які знайшли кохання в Україні, живуть віками.

Ми  вирішили нагадати про деякі з них. А також пройтися шляхами закоханих – згадати про місця, де вони познайомилися, історії їхніх романтичних побачень, розповісти, де вони облаштовували свої родинні гніздечка і як склалася їхня доля.

Цікаво було почути про кохання воєводи Єремії Вишневецького і Гризельди, гетьмана Богдана Хмельницького і Мотрони Чаплинської,  гетьмана Івана Мазепи і Мотрї Кочубеївни, воєводи Станіслава Щенснийого-Потоцького і Софіі де Вітт,  письменника Оноре де Бальзака і Евеліни Ганської.

Для загального емоційного сприйняття заходу було проведено літературну виставку збірників творів Богдана Лепкого, Михайла Старицького,  Іване Ле, Павла Загребельного, Ліни Костенко, Оноре де Бальзака і Павла Наніїва.

Подяка студенткам Симоновій Анастасії, Гарбузовій Алісі, Войтехович Інні, Музиці Олександрі, Полюганич Вікторії, які творчо втілили та доповнили матеріал, який надала завідувач бібліотеки Горобець Л.В.