Приєднуйся до нас:

  YouTube

1 грудня – день, присвячений пам’яті померлих від ВІЛ. Світова громадськість не просто повинна пам'ятати про цю поки невиліковну хворобу, але і бути терпимими до тих, хто вже є хворим на ВІЛ. І, головне, що повинен для себе пам’ятати кожен- слід розуміти, що профілактика дуже важлива в боротьбі за здоров'я. На сьогоднішній день СНІД відомий в кожному куточку земної кулі. Його справедливо називають великомасштабною епідемією, чумою 20-го і 21-го століть, яка реально загрожує людству. Щороку 1 грудня весь світ відзначає день боротьби зі СНІДом. Це не просто чергова значуща дата в календарі, а день скорботи за мільйонами померлих від цієї невиліковної хвороби.

Викладачами Барабаш Н.В., Уяздовською А.П. та студентами груп ЛС 9-4-1, СС 11-4-2. Криворізького медичного коледжу організовано та проведено конференцію «Подолаємо СНІД разом». Дана конференція дала змогу розглянути основні питання стосовно ВІЛ інфекції. Зокрема студент Чуб Микола висвітлив питання відкриття вірусу імунодефіциту, Томенко Петро ознайомив всіх присутніх зі статистичними даними розповсюдження ВІЛ у світі, в свою чергу, студентка Касьян Світлана охарактеризувала статистику щодо України. Висвітленням основних клінічних ознак наявності у людини ВІЛ займалась Явтушок Ангеліна, а питання лабораторної діагностики та уточнення діагнозу вдалось висвітлити Остапчук Марії.

Беденок Юлія нагадала всім присутнім, що такі особи, як вагітні жінки, діти та особи похилого віку також можуть бути інфікованими, та мати безліч ускладнень від ВІЛ, які ускладнюють подальше життя без прийому антиретровірусної терапії чи несвоєчасної діагностики.

Першими ВІЛ-інфікованими були люди, що відносились до групи нетрадиційної орієнтації та повії, з моменту першого зараження людини Вірусом імунодефіциту минуло рівно 35 років, варто знати чи залежить від професії, способу життя та традицій ймовірне інфікування кожного з нас, тож варто знати шляхи передачі та уразливі верстви населення стосовно інфікування ВІЛ, на ці питання нам відповіла Хряпкова Ірина.

«БУДУЩЕЕ МЕДИЦИНЫ ПРИНАДЛЕЖИТ МЕДИЦИНЕ ПРОФИЛАКТИЧЕСКОЙ» ці слова належать видатному вченому медицини, лікарю-хірургові, представникові світової медицини Миколі Івановичу Пирогову.  Зупинити розповсюдження ВІЛ може кожен з нас, пам’ятаючи нескладні правила поведінки та принципи особистої гігієни, ми можемо зупинити чуму 21 сторіччя, та захистити своє майбутнє від СНІДу. Уяздовський Єгор, нагадав нам принципи профілактики ВІЛ/СНІДу.  Окремої згадки заслуговує доповідь Дударьок Анни, стосовно питання постконтактної профілактики ВІЛ медичним працівником при роботі з біологічним матеріалом на робочому місці.

Кожна сучасна людини вміє користуватися мережею Інтернет. Сучасний розвиток новітніх технологій дозволяє навчатись в домашніх умовах без викладача, дозволяє знайти відповіді на будь-які питання, дає можливість знайомства та спілкування у соціальних мережах. Стосовно питання ВІЛ/СНІДу досить багать існує сайтів, що дозволяють більше дізнатись про це захворювання, але й містить багато неправдивої інформації та міфів. Розвіяти або підтвердити деякі міфи стосовно СНІДу допомогла  Чернова Тетяна. Як показує нам історія розвитку та розповсюдження вірусу імунодефіциту, що раніше дана хвороба перебувала серед неблагодійних верств населення та на сьогодні навіть успішні та заможні люди є ВІЛ-інфікованими. Логінов Максим розповів, хто з відомих постатей сучасності особисто мають справу з ВІЛ?

Оскільки Всесвітній день боротьби зі СНІДом – міжнародний день ООН - започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам'яті жертв цього захворювання, у Криворізькому медичному коледжі щорічно проводиться комплекс  просвітницьких заходів, головним з яких є вказана конференція. До заходів включено відеоінформацію на внутрішньому телебаченні  та повідомлення на внутрішньому радіо коледжу, тематичні години спілкування у групах та у гуртожитку коледжу.

  • 20171201_140957
  • 20171201_141036
  • 20171201_141409
  • 20171201_150201