25.10.2023. Виховна година в групі ЛД 9-2-1 на тему: «Безвихідних ситуацій не буває»
- Деталі
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 30 жовтня 2023
-
Перегляди: 430
Стресостійкість людини під впливом несприятливих (екстремальних, загрозливих, стресових) умов є необхідним фактором для нормального функціонування за наявності таких умов. Сьогодні в Україні діє комплекс несприятливих впливів. І саме тому проблема формування резилієнсу (стресостійкості, життєстійкості, емоційної стійкості, життєздатності, стійкості до психологічних травм) потребує всебічного вирішення.
З огляду на це 25 жовтня студенти групи ЛД 9-2-1 разом із керівником групи Лавренко Г.М. і практичним психологом Нікітенко К.В. стали учасниками обговорення наступних питань:
1. Суїцид підлітків. Як запобігти трагедії? Стресові фактори, що призводять до суїцидальної поведінки: труднощі в міжособистісних стосунках, посттравматичний стресовий розлад, депресивні розлади, втрата підтримки, неадекватна самооцінка, фізична хвороба.
2. Резилієнс або стресостійкість. Резилієнс − формуюча поведінка: турбота про себе, зміна власної системи цінностей, «абетка ресурсу», зміцнення соціальних зв’язків, медитативні практики, щоденник емоцій.
3. Тайм-менеджмент як елемент стресостійкості. Як бути ефективним та досягати цілей.
В результаті обговорення студенти усвідомили наступне:важливо діагностувати суїцидальні думки, запобігати їх появі; необхідно лікувати психічні розлади, що проявляються на фоні війни, та всебічно розвивати особистість; у разі існування зазначеної проблеми − повідомляти на гарячу лінію для запобігання суїцидам за номером 7333.